Примітка: * - застосування конкурентних добрив.
Примітка: * - застосування конкурентних добрив.
⇐ Протяніть ⇒
Цукровий буряк є однією з найважливіших технічних культур, яка розповсюджена в цілому світі і яка є сировиною для цукрової промисловості. Близько 80 % усіх посівних площ та валового збору цукрових буряків припадає на Європу. Близько 40% цукру у світі виробляють із цукрових буряків. В Україні посівні площі під цукровим буряком становлять близько 220 тис. га. Щорічно країна випускає 1,6-2,0 млн. т цукру на рік. Якість цукрових буряків в першу чергу, залежить від вмісту сахарози в коренеплодах та видалення сторонніх домішок.
Цукровий буряк має високу потребу в нітратах, частину азотних добрив слід вносити у формі NO3-. Правильне використання азотних добрив посилює кореневий ріст і вихід цукру. Надмірна його кількість може збільшити вміст домішок та зменшити вміст цукру.
У листі цукрового буряку відбувається основний процес синтезу сахарози, тому воно повинно бути повністю забезпечене поживними речовинами. Цукровий буряк має підвищену потребу в мікроелементах, особливо у борі, марганцю, міді і цинку. Важливо, щоб листкове підживлення ними проводилось саме у критичні фази розвитку рослин: перше — у фазу 4–6, друге — 10–12 справжніх листків. З-поміж інших мікроелементів бор найсуттєвіше впливає на врожайність та цукристість коренеплодів. Марганець збільшує вміст цукрів, хлорофілу та поліпшує відтік цукрів з листків у коренеплід.